czwartek, 5 kwietnia 2018

Krokusy Wiosenna Radość


Fotografia z Leeds w UK

Pierwsze kwiaty w naszych ogrodach to zasługa przede wszystkim ślicznych krokusików.
Cieszyć nasze oczy mogą na rabatach, ale i na trawniku.
Łączka z krokusami jest prosta w założeniu i utrzymaniu.
Co zrobić? Podaję przepis :)

1. Krokusy lubią słońce i przepuszczalną glebę. Wybierzmy zatem miejsce na trawniku od strony, południowej lub zachodniej.
2. Najlepszy czas za złożenie wiosennej łąki to jesień. Zarezerwujmy na to czas we wrześniu lub październiku. Sadźmy na głębokość ok 8cm. Mój sposób jest prosty. Przy pomocy szpadla robię wgłębienie, które odchylam kołysząc szpadlem od siebie i do siebie. W tak powstały rowek układam cebulki, które następnie delikatnie przydeptuję ziemią i darnią.
3. Najbardziej naturalnie wygląda mieszanka różnokolorowych cebulek krokusów. Chociaż w niektórych przypadkach sprawdzają się jednokolorowe grupy.
4. Jesienią warto nawieźć cebulki nawozami fosforowo-potasowymi. Ja rozsypuję popiół drzewny. Wiosną stosuję nawozy z azotem.
5. Trawnik z przekwitłymi krokusami ścinam gdy liście krokusów są mocno zżółknięte. Wypada do pod koniec maja. Wcześniej koszę trawę omijając miejsca gdzie cebulki krokusów kończą asymilację składników pokarmowych. 
6 komentarzy:

 1. Ślicznie wyglądają krokusy na trawniku. Muszę pomyśleć nad tym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudna jest twoja łąka krokusów, marzy mi się taka, ale nie mam ogrodu. Pozdrawiam serdecznie, pięknych dni życzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Your blog was absolutely fantastic!
  Great deal of great information & this can be useful some or maybe the other way.
  Keep updating your blog,anticipating to get more detailed contents.
  ดูหนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się napatrzeć na te piękne krokusy! Najpiękniejsze kwiaty na świecie, idealny zwiastun wiosny. Muszę w przyszłym roku posadzić u siebie jak będę mieć ogródek, na https://florexpol.eu/387-krokusy-cebulki można zamówić cebulki w dobrej cenie. Do tego koszyczek koniecznie.

  OdpowiedzUsuń