środa, 24 kwietnia 2019

Magnolia moja Miłość

Moja magnolia pośrednia (Magnolia soulangeana) to wyjątkowy krzew. Posadziłam go, będąc młodą dziewczyną. Przez ok dwadzieścia lat nie zakwitła ani razu. Byłam zawiedziona :( 
Dziewięć lat temu zdecydowałam, że ją usunę z ogrodu. Brakowało mi cierpliwości... i nie chciałam jej więcej oglądać. 
Jakie było moje zdziwienie, trzymając siekierę w ręku... zobaczyłam pąki kwiatowe. 
Moja magnolia ma duszę i czyta moje myśli... pomyślałam :)
Niesamowita roślina. Ma wyjątkowe miejsce w ogrodzie i moim sercu :)
Potem wyczytałam, że tak długo trzeba czekać na kwiaty magnolii wyhodowanej z nasionka. Magnolie nie są wymagające. Ale najbardziej odpowiednie będzie stanowisko zaciszne, osłonięte przed mroźnymi wiatrami, oraz dobrze nasłonecznione. Gleba powinna być przepuszczalna, próchnicza i lekko kwaśna.

Wybierając miejsce dla magnolii w naszym ogrodzie, pamiętajmy że korzenie tych roślin są bardzo kruche i wrażliwe na uszkodzenia, a system korzeniowy płytki, dlatego też w późniejszym czasie przesadzenie rosnącej już rośliny w inne miejsce nie będzie możliwe.

W zasadzie nie trzeba jej przycinać. Chociaż może się zdarzyć, że dolne gałązki zechcemy wyciąć, bo będzie przeszkadzałam przy koszeniu trawy. 

Najlepiej posadźmy ją w wyeksponowanym miejscu, na tle żywopłotu. Wtedy jej kwiaty będą prezentowały się jeszcze piękniej. 3 komentarze:

 1. Pięknie kwitnie . U nas podobną historię miała śliwa. Grube ,zdrowe drzewo , ale nie owocowało. Mieliśmy ją ściąć i tu raptem obsypała się śliwkami. Pozdrawiam wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna magnolia. Wyobrażam sobie, jak cudnie wygląda w Twoim bajkowym ogrodzie.
  Pozdrawiam gorąco:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna magnolia, uwielbiam te krzewy :) Ostatnio robiliśmy z mężem "generalny remont" naszego ogrodu, wszystko praktycznie przerobiliśmy i zaaranżowaliśmy wszystko od nowa. Nie chcieliśmy ryzykować, dlatego też skorzystaliśmy z pomocy projektanta ogrodów zobacz tu i nie żałuję, wyszło super. Znalazło się też miejsce na magnolię :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń