poniedziałek, 9 maja 2016

Ziołowy Zakątek Podlasia

Otulony lasem Ziołowy Zakątek w Korycinach na Podlasiu jest wyjątkowym miejscem. Wszystko toczy się wokoło tematyki zielarskiej. Kultywuje się klimat rustykalny, związany z polską wsią, tradycjami.
Na 15 hektarach uprawiane jest ponad 700 gatunków roślin, cieszą się z największej w Polsce kolekcji roślin leczniczych i aromatycznych.
Przy Ziołowym Zakątku funkcjonuje znana i ceniona na krajowym i zagranicznych rynkach firma Dary Natury, produkująca mieszanki i herbatki, kawy, przyprawy, zaprawki do nalewek, zioła do kąpieli, surowce zielarskie, owoce suszone, ekologiczne nasiona na kiełki oraz oleje tłoczone na zimno.
 
O tej porze roku nie kwitnie zbyt wiele roślin, więc liczne rośliny cebulowe z zapałem nadrabiają tę lukę.
 
Drewniane budynki są bardzo zadbane i pięknie udekorowane wycinanymi ornamentami. Całość przypomina skansen, więc jeśli ktoś lubi takie klimaty będzie zachwycony.
 

 
 


Pomysłowo wykonane znaki dla komunikacji samochodowej.

W izbie ze sprzedażą ziół czuć fantastyczny ziołowy zapach.Ten bielony domek wyjątkowo przypadł mi do gustu.

W obszernym gospodarstwie można zobaczyć, poczuć i dotknąć mnóstwo zwierząt. Drób, ptactwo ozdobne, króliki, świnki, owce, kozy, konie, kucyki, gęsi, kaczki, osiołki i pewnie wiele innych, o których zapomniałam wspomnieć.
Zwierzęta są bardzo przyjacielskie i chętnie nastawiają się do głaskania.
 
Na miejscu można zjeść obiad. Ja spróbowałam zupy z pokrzyw, kotleta z selera, pierogi i sałatkę z ziołami. Wszystko było bardzo smaczne. Szkoda, że nie zrobiłam zdjęć z karczmy :( Następnym razem.... Bo z pewnością tu wrócę.
 
Pozdrawiam serdecznie
 

3 komentarze:

  1. Pięknie i klimatycznie. Lubię drewniane domy tego regionu, zdobienia, okiennice...Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam takie miejsca:)))ślicznie tam:)))Pozdrawiam serdecznie:))

    OdpowiedzUsuń
  3. Po prostu pięknie, inaczej nie da się tego określić. Na niektórych zdjęciach trawa i jej bujność po prostu zapiera dech w piersiach. Czy trzeba o nią jakoś specjalnie dbać, podlewać, nawozić? Ja moją trawę jedynie koszę :) Właśnie czekam na nową kosiarkę Hortmasz, bo ta stara odmówiła już posłuszeństwa.

    OdpowiedzUsuń