piątek, 14 lutego 2014

Świeży Projekt... Jeszcze Ciepły :)

 

Ostatnio wykonałam projekt ogrodu w programie Realtime Landscaping. Wcześniej nie korzystałam z dedykowanego oprogramowania i praca nad projektami zabierała mi sporo czasu. Teraz wszystko przebiega znacznie sprawniej z czego jestem ogromnie zadowolona.
 
Kilka słów o projekcie.
Teren posesji to prawie 10 arów. Ziemia jest gliniasto piaszczysta czyli wyśmienita dla większości roślin ogrodowych.
Właściciele niewiele mają czasu na pielęgnację ogrodu, cenią kolor oraz prywatność. Musiało znaleźć się miejsce na warzywnik, drzewa i krzewy owocowe, oraz miejsce na kompostownik.
W zaplanowanym ogrodzie miało nie zabraknąć róż, lawendy, bylin kwitnących do późnej jesieni, oraz traw ozdobnych.
Problem stanowi wysoka ściana budynku gospodarczego sąsiadów od południa. Tam też powstanie drewniany budynek gospodarczy właścicieli oraz zadaszona altana. Ściany budynku zostaną częściowo osłonięte pergolą obrośniętą pnącymi różami. Roślinność została tak dobrana żeby obeszło się bez podlewania. Nawierzchnia będzie w kolorze kontrastującym do elewacji budynku mieszkalnego, czyli beż wpadający w brąz z jaśniejszym obrzeżeniem.
Mam nadzieję że właściciele będą zadowoleni z projektu i wiosną będzie można przystąpić do realizacji... Życzcie mi szczęścia :)
 
 
 
 
Widoki z góry


 
 Wizualizacje
 
 
Inne przykładowe projekty znajdziecie na mojej stronie, wystarczy kliknąć na zielony banerek w prawym górnym rogu bloga. 
 
Tak sobie myślę....
 Będę miała trochę czasu do wiosny. Czy sądzicie że znajdą się chętni na candy w postaci projektu ogrodu?

Pozdrawiam bardzo serdecznie i zapraszam ponownie.

9 komentarzy:

 1. życzę szczęścia a wizualizacje wyglądaja bardzo realistycznie

  OdpowiedzUsuń
 2. W znaczeniu, że zrobisz komuś projekt w ramach candy? Oczywiście, że się znajdą chętni, ja piszę się pierwsza, w końcu mam hektar zabytkowego założenia ogrodowo-parkowego wokół Dworu, który muszę ogarnąć sama bez znajomości tematu (no prawie bez znajomości), a chyba nie będzie mnie stać na opłacenie architekta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Riannon, cieszę się znaleźliby się chętni na taką rozdawajkę :) chociaż dodam że miałam na myśli typowy ogród przydomowy ok 1000 - 2000m2. Jeśli candy dojdzie do skutku i znajdziesz naglący teren do przeróbki przy domu to serdecznie zapraszam.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie, że znajdę taki teren :-) Trzymam zatem kciuki za to, by candy się odbyło ;-)

   Usuń
 4. To jest projekt ogrodu doskonałego. Jak zakładałam swój ogród nie korzystałam z usług projektantów, działałam trochę spontanicznie a teraz naprawiam popełnione błędy.....
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przed założeniem ogrodu najlepiej jest jednak wszystko dobrze przemyśleć. Wtedy efekt końcowy jest najbardziej zadawalający :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny dom i jeszcze piękniejszy ogród. Naprawdę wykonałaś kawał dobrej roboty:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ktoś będzie szczęśliwy w takim otoczeniu:-))))

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny! Sama bym chciała żeby wokół mojego tak wyglądało... niestety ukształtowanie terenu nieco inne i nie mogę skopiować :) Z chęcią bym oddała swój ogród w Twoje ręce...
  Ewa - quner@o2.pl

  OdpowiedzUsuń