poniedziałek, 26 października 2015

Jelonek na Deseczce

Ten profil jelonka zawsze mi się podobał. Chodziłam i chodziłam z różnymi pomysłami i wygrało wykonanie na bazie stencilu z fajnym ornamentem.
Mam sporo olszowych deseczek, które po sheblowaniu, oraz wyżłobieniu rowków, tak żeby wyglądało na łączenia, czyli ciekawiej są gotowe do malowaniu.
Najpierw warstwa czarnej farby akrylowej. Wystarczyła jedna warstwa. Wygląda naturalnie, jak ciemny brązik.
Teraz trzeba odbić jelonka. Jest formatu większego niż A4 więc zestawiłam go z dwóch kartek. Najlepiej odrysować go używając kalki ołówkowej. Potem poprawiłam kreskę białym flamastem z farbą akrylową.


Ten stencil jest śliczny i świetnie pasuje do całości. Kolejno jeden za drugim trzeba go nanieść, żeby się za bardzo nie rozlał pod plastykowym stencilem. Zajmuje to najwięcej czasu. Niestety mój okazał się bardzo słabej jakości i jego żywot skończył się po tym jednym projekcie. Nauczka nie kupować cieniutkiej folii ze stencilami....
Żeby jelonek bardziej się wyróżniał należy trochę pocieniować białym akrylem i gotowe.


Znalazłam starą ramkę po i w środku powiesiłam moją deseczkę. Wygląda fajnie i jestem zadowolona z wysiłków :) Mam nadzieję że podsunęłam Wam dobry pomysł na ścienną ozdóbkę.


Myślę że powstaną kolejne deseczki w podobnym klimacie.

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie.

5 komentarzy:

 1. Cóż można więcej rzec? PIĘKNY!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie się prezentuje! Cieplutko pozdrawiam Aniu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie wygląda głowa jelenia w otoczeniu efektownych ornamentów! Całość super- ma styl i klasę! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu, wykonania i efektu końcowego. Pięknie!

  OdpowiedzUsuń